آغاز رقابت ۸۷۸ هزار داوطلب آزمون کارشناسی‌ارشد از پنجشنبه

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۵ کد خبر : ۲۱۹۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۹
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فردا ۷ اردیبهشت با رقابت بیش از ۸۷۸ هزار داوطلب آغاز می‌شود و داوطلبان فقط تا پایان امروز برای دریافت کارت ورود به جلسه فرصت دارند.
آغاز رقابت ۸۷۸ هزار داوطلب آزمون کارشناسی‌ارشد از پنجشنبه

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با رقابت ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب در ۱۶۸ حوزه امتحانی، فردا پنجشنبه ۷ اردیبهشت آغاز می‌شود و تا جمعه ۸ اردیبهشت ادامه دارد.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد فقط تا پایان وقت امروز فرصت دارند تا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و کارت ورود به جلسه این آزمون را دریافت کنند.

از ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب ثبت‌نام‌کننده در این آزمون، ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر مرد هستند. همچنین از این تعداد، ۵۳۳ هزار و ۵۵۱ داوطلب در گروه علوم انسانی، ۴۵ هزار و ۲۲۸ داوطلب در گروه علوم پایه، ۲۰۰ هزار و ۱۹۴ داوطلب در گروه فنی مهندسی، ۲۷ هزار و ۹۱۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۶۹ هزار و ۳۴۳ داوطلب در گروه هنر و ۲ هزار و ۱۵۷ داوطلب در گروه دامپزشکی ثبت‌نام کرده‌اند.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی‌ارشد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در اواسط خرداد امسال اعلام می‌شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند برای پذیرش در کد رشته محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جز دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سایت این سازمان انتخاب رشته کنند.

برای پذیرش در کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، باید بعد از اعلام نتایج از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کنند.

 

 

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامیسازمان سنجشآزمون کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد ناپیوسته


۲ رای