سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان:

برنامه های شورای امر به معروف و نهی از منکر عملیاتی می شوند

۱۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۴ کد : ۲۴۲۶ اخبار شاخص جدید
تعداد بازدید:۱۵۶
نخستین نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضور جانشین دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر خوزستان در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز:

حجت الاسلام دکتر فرج اله براتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز دراین نشست با بیان این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی و باعث رشد و تعالی معنوی و مادی جامعه می شود گفت: نهادینه کردن این فریضه الهی بر دوش آحاد مردم و مسئولان دستگاه ها و ارگانهابویژه دانشگاهیان است.

وی با تاکید به اینکه اقامه نماز، توجه به مستمندان و برآوردن حاجات قانونی و شرعی مسلمانان، مهمترین شاخصهای امر به معروف است گفت: در این راستا نیازمند آموزش و اطلاع رسانی گسترده در جامعه هستیم.

براتی آبادانی و پیشرفت، توسعه معنویت، امنیت، فساد ستیزی و انجام بهینه امور جامعه را از جمله فواید اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر خواند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان با تصریح به اینکه دانشگاه آمادگی خود را به منظور اجرای موفق آمیز مصوبات شورای امر به معروف و نهی از منکر اعلام می کند گفت: این شورا برنامه های عملیاتی متناسب با مخاطبان دانشگاهی را تدوین و اجرا نماید.

براتی همچنین در پایان سخنان خود کتاب ارزشمند "تحریرالوسیله حضرت امام راحل (ره) " را مورد اشاره قرار داد و خواستار توجه استادان دانشگاهی به این کتاب شد و تصریح کرد: دانشگاه ها برای شناسایی و معرفی این اثر گرانسگ، کارگاههای آموزشی را با حضور نخبگان و اندیشمندان برگزار کنند.

حجت الاسلام علی عطایی نسب رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به اهمیت و نقش اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، خواستار شناسایی معروف ها در دانشگاه شد و گفت: در این راستا این شورا می تواند وظایف هر کدام از بخشهای دانشگاهی را براساس ذایقه مخاطبان تدوین و اجرا نماید.

وی آموزش صحیح، راه اندازی گروه های دانشجویی، برگزاری کارگاه هاو تدوین برنامه های اجرایی را از جمله خواسته های این شورا خواند.

کهزاد سروستانی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان نیز در این نشست با اشاره به دستور خداوند بزرگ در قرآن کریم مبنی بر اینکه افرادی که توانمندی دارند باید اقامه نماز و زکات و امر به معروف نمایند گفت: تجربه گذشته باید چراغ راه آینده ما باشد و با اصلاح روشها امر به معروف اجرایی شود.

وی از شورای این دانشگاه خواست گروه های طلایه داران راه اندازی و با طرح ها و ایده های نوین برای کشور الگو باشند.

ذوالفقار کیانی جانشین معاونت دولت به مردم طی سخنانی با اشاره به موقعیت بدست آمده در مسئولیت جدید دانشگاه گفت: از این فرصتی که خداوند به ما داده است باید بدرستی استفاده نمائیم زیرا همه مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم.

وی در ادامه برنامه های ستاد و وظایف شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه را برای اعضاء جلسه تشریح و خواستار آموزش کارکنان، انجام تبلیغات محیطی و پیرامونی، شناسایی مصادیق معروف و منکر و انجام کار پژوهشی و تهیه پایان نامه دانشجویان در این زمینه شد.

https://eitaa.com/azadahvaznews97

https://sapp.ir/iauahvaz97

کلید واژه ها: شورای امر به معروف