در گفتگو با خبرگزاری آنا مطرح شد؛

بهره‌برداری از مجتمع آموزشی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز تا پایان سال

۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۱ کد : ۲۴۷۳ اخبار شاخص جدید
تعداد بازدید:۲۲۲
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز اعلام کرد که مجتمع جدید آموزشی این واحد دانشگاهی در زمین ۱۰ هزار مترمربعی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
بهره‌برداری از مجتمع آموزشی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز تا پایان سال

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز:

دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در سال تحصیلی جدید، ارتقای کیفیت آموزشی و کلاسی را مد نظر قرار داده است، بنابراین استادان ملزم به ارائه طرح درس، نظارت جدی و قوی بر نحوه تدریس، میزان ارائه سرفصل‌ها و یادگیری هستند.

خبرنگار خبرگزاری آنا در مورد اقدامات و برنامه‌های پیش‌روی این واحد دانشگاهی با حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز گفتگو کرده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

در ترم جدید شاهد چه برنامه جدیدی برای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانشگاه آزاد هستیم؟

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در سال تحصیلی جدید، ارتقای کیفیت آموزشی و کلاسی با مهارت‌آموزی مد نظر دانشگاه است که در این راستا، علاوه بر الزام استادان به ارائه طرح درس، نظارت جدی و قوی بر نحوه تدریس، میزان ارائه سرفصل‌ها و یادگیری صورت می‌گیرد.

افزایش فعالیت و تحقیقات عملی و مهارتی نیز مورد تأکید استادان قرار خواهد گرفت و بر پایه این نوع فعالیت، برنامه‌ریزی برای تجهیز و هوشمندسازی کلاس‌ها به ویدئو پرژکتور و سیستم کامپیوتری انجام می‌شود. ارتقای فعالیت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی و افزایش فعالیت‌ها در شرکت‌های دانش‌بنیان مورد توجه جدی است.

چه پروژ‌ه‌ها و اقدامات عمرانی در واحد اهواز در حال انجام است؟

مهم‌ترین پروژه دانشگاه در حوزه عمرانی، بهره‌برداری از مجتمع جدید آموزشی و پژوهشی واحد اهواز با ۱۰ هزار مترمربع تا پایان امسال است.

کلنگ این مجتمع در زمینی بالغ بر ۱۰ هزار مترمربع و در ۶ طبقه به منظور استفاده آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی، فروردین ۱۳۹۵ به زمین زده شد و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

در این مجتمع ۴۹ باب کلاس با ظرفیت مجموع ۲ هزار نفر، کتابخانه و سالن‌های مطالعه، مخزن پایان‌نامه و کتب مرجع، سایت اینترنت، سالن‌های کنفرانس، تالار اجتماعات، اتاق استادان و اتاق اداری در نظر گرفته شده است.

چه فعالیتی در حوزه پژوهش و دانش‌بنیان داشته‌اید؟

از پروژه‌های مهم و تاثیر‌گذار در راستای درآمدهای غیر شهریه و کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان که در رفع مشکلات استان خوزستان نیز نقش خواهد داشت، آغاز علمیات اجرایی هشت طرح شاخص اقتصادی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه در آینده‌ای نزدیک است.

مجوز اجرای این طرح‌ها در هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان صادر شده و منتظر ابلاغ نهایی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

این طرح‌ها شامل تولید اتیلن‌دیکلراید (EDC) ، پرورش ماهیان گرمابی ارگانیک، تولید قارچ خوراکی، راه‌اندازی مرکز خرید و سیلوی نگهداری گندم، بسته‌بندی و تولید فرآورده‌های خرما، ساخت تصفیه فاضلاب SBR با فناوری نوین، تولید برانکارد هوشمند جابه‌جایی بیمار و طرح تولید برق از نیروگاه‌های CHP است.

این طرح‌ها با مشارکت واحدهای دانشگاهی اهواز، اندیمشک، شادگان، شوشتر، دزفول و رامهرمز با سرمایه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا خواهند شد.

از جمله فعالیت‌های مهم دیگر، توجه ویژه به مسائل فرهنگی و تقویت فعالیت‌های فرهنگی دانشجومحور بر اساس چشم‌انداز فرهنگی دانشگاه است و در این راستا برنامه‌ریزی خاصی برای تقویت کانون‌ها و تشکل‌های فرهنگی و دانشجویی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی برنامه‌ریزی شده است.

از دیگر برنامه‌ها می‌توان، برگزاری یادواره شهدای گمنام دانشجو و مدافع حرم، برگزاری گردهمایی مسئولان کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، تقویت نشریات و صفحات مجازی دانشجویی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در خوابگاه‌ها را نام برد.

https://eitaa.com/azadahvaznews97

https://sapp.ir/iauahvaz97 ‌‌


۱ رای