نماینده ولی فقیه در خوزستان :

پیشرفت چشم گیر ایران اسلامی در شرایط تحریم مرهون حضور جوانان است

۱۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۳۰۸۹ اخبار شاخص جدید اخبار دانشگاه جدید
تعداد بازدید:۳۴۰
پیشرفت چشم گیر ایران اسلامی در شرایط تحریم مرهون حضور جوانان است

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در مراسم گرامیداشت روز دانش آموز که صبح امروز در واحد اهواز برگزار شد گفت : خداوند سهم ویژه برای تفکر و اندیشیدن در نظر گرفته است و در هر مسئله ای ما باید ابتدا به خوبی تفکر کرده و بعد اقدام نماییم.

حجت الاسلام موسوی فرد افزود: در تمامی آیات قرآن به ثواب بسیار زیاد تفکر و اندیشه اشاره شده است و از طرفی عبادتی که شالوده آن اندیشه باشد ارزشمند است  و اندیشه ای که منجر به خضوع و خشوع شود، اندیشه واقعی و درست است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: در گذشته استعمار به صورت جنگی و فیزیکی بوده ولی امروزه استعمار تفکری است و کشور های استعمارگر برای اینکه بتوانند مردم یک جامعه را تحت سلطه خود در آورند اجازه تفکر را از آنها سلب می کنند.

حجت الاسلام موسوی فرد در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به یمن خداوند توانسته در ۴۰ سال عمر خود در شرایطی که زیر شدیدترین تحریم ها بوده پیشرفتهای چشم گیری داشته باشد این امر را مرحوم حضور جوانان به خصوص دانشجویان عزیز دانست .

 وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده اند تا زمانی که آمریکا خلق و خوی استکباری خود را دارد صلاحیت مذاکره را نخواهد داشت و این جمله امروزه به خوبی برای دنیا مشخص شده است.

 وی در پایان سخنان خود یکی از مشکلات عمده استان را اشتغال دانست و گفت: ما باید بتوانیم به کمک هم چرخ های تولید و اشتغال را در استان به حرکت درآوریم و با فراهم کردن زمینه های لازم، موجب پیشرفت استان و کشور شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گفت: سیزدهم آبان ماه یادآور سه رویداد و خاطره مهم در سال های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ است که هر یک از این رویداد ها به نوبه خود نقش بسزایی در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و استقلال آن داشته اند و از این رو ما باید تمامی همت و تلاش خود را برای بزرگداشت این روز و با حضور حداکثری در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه داشته باشیم.

این مراسم باشکوه به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شد.