رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان :

عاشورا نقطه عطف، مبارزه با تحریف بود

۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱ کد : ۳۴۲۶ اخبار شاخص جدید اخبار دانشگاه جدید
تعداد بازدید:۱۵۰
ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در پیامی به مناسبت فرا رسیدن عاشورای حسینی، این روز را نقطه عطف مبارزه امام با خط تحریف دین و حکومت خواند.
عاشورا نقطه عطف، مبارزه با تحریف بود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر فرج اله براتی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در این پیام با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در عید سعید قربان و تبیین خط تحریف گفت: قیام امام حسین (ع)، و وقوع حادثه عاشورا، جهت مبارزه آن امام با خط تحریفی بود که نه تنها خاندان بنی امیه بلکه برخی از خواص نیز دچار آن شده بودند.

وی  این حدیث امام حسین(ع) را که "زمانی که امت اسلامی گرفتار زمامداری مثل یزید شود، باید با اسلام خداحافظی کرد" را مورد اشاره قرار داد و افزود: امام در طول فرمایشات خود همواره ، اصلاح امور ، امر به معروف و نهی از منکر ، مبارزه با بدعت در دین ، احیای حدود الهی ، مبارزه با ظلم و ستم و... را از جمله اهداف قیام خود خوانده است.

براتی در این پیام ، ضمن یادآوری این نکته که عاشورا روز بصیرت و تبیین خط تحریف برای جامعه است ، تاکید کرد: اگر تحریف در جامعه شکست بخورد، آن جامعه در برابر انواع هجمه های داخلی و خارجی ایمن خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در پایان پیام خود شهادت سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش را به کلیه دانشگاهیان تسلیت گفت.

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اهواز محرم الحرام 1442