با امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای؛

توانمندسازی مهارتی دانشجویان خوزستانی سرعت می‌گیرد

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۷ کد : ۳۴۳۶ اخبار شاخص جدید اخبار دانشگاه جدید
تعداد بازدید:۶۷۶
تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان با رویکرد اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در خوزستان منعقد شد.
توانمندسازی مهارتی دانشجویان خوزستانی سرعت می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز:

تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان با رویکرد اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی میان مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و اداره فنی و حرفه‌ای این استان منعقد شد.

افزایش توانایی‌های دانشجویان با توانمندسازی مهارتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان این مطلب که توانمندسازی مهارتی دانشجویان می‌تواند موجب افزایش توانایی‌های دانشجویان در حرفه و تخصص آنان شود، اظهار کرد: این مسئله علاوه بر افزایش کیفیت زندگی دانشجویان، موجب تخصص‌گرایی در جامعه می‌شود.

حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی با بیان اینکه ارائه آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار به دانش‌آموختگان دانشگاهی را موجب افزایش اشتغالزایی و رفع چالش‌های پیش رو در جامعه خواهد شد، افزود: اجرای «طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال» موجب رفع موانع اشتغال دانش‌آموختگ

اهداف تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی با اداره فنی و حرفه‌ای خوزستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز درباره ویژگی‌های این تفاهم‌نامه گفت: توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در واحدها و پردیس‌های دانشگاهی، اعطای مجوز تأسیس مرکز مدیریت مهارت‌آموزی از اهداف این تفاهم‌نامه است.

عبدالنبی سواعدی اضافه کرد: مشاوره شغلی، بازنگری استانداردهای آموزشی موجود و تدوین استانداردهای آموزشی بر اساس نیاز دانشگاه مطابق با نیاز بازار کار، برگزاری آزمون‌های پایان دوره و صدور گواهینامه مهارت برای قبول‌شدگان و بیمه کردن مهارت آموزان در برابر حوادث از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی عنوان کرد: تأمین فضای اداری مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی، تحلیل بازار و شناسایی مشاغل، حمایت از مسابقات ملی و آزاد مهارت، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی و مهارتی از تعهدات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان خاطرنشان کرد: مدت اعتبار این تفاهم‌نامه سه سال بوده و تمدید آن با توافق طرفین امکان‌پذیر است.


( ۲ )